Propolis pastaruoju metu sulaukia daug dėmesio dėl nuostabių naudos savybių, kurias jis teikia jūsų odai. Propolis yra lipni medžiaga, kurią bitės naudoja savo aviliams užsandarinti ir apsaugoti. Jame yra daugybė junginių, kurie prisideda prie jo galimos naudos odai. Skaitykite toliau ir sužinokite, kas yra propolis, jo naudą odai ir kai kuriuos odos priežiūros produktus, kuriuose yra propolio.
Šiame straipsnyje skaitykite
Kas yra propolis?
Propolis yra dervingas, lipnus junginys, kurį bitės sukuria maišydamos savo išskyras su bičių vašku ir medžių sakais. Jis taip pat žinomas kaip bičių klijai. Bitės jį naudoja spragoms avilyje užsandarinti ir nepageidaujamiems įsibrovėliams atbaidyti. Šis ingredientas tapo labai populiarus dėl Korėjos grožio tendencijų.
Propolį sudarantys junginiai gali būti sudėtingi. Tyrėjai propolyje nustatė daugiau nei 500 skirtingų junginių. Tiksli jo sudėtis dažnai priklauso nuo avilio vietos, bičių rūšies ir aplinkos sąlygų.
Dauguma propolyje esančių junginių yra polifenolių tipai, pavyzdžiui, flavonoidai. Polifenoliai yra natūralūs antioksidantai, kurie gali padėti apsaugoti nuo įvairių ligų. Be to, propolis turi kitų gydomųjų junginių, įskaitant vitaminus A, C ir E, mineralus ir aminorūgštis.
Propolis naudingas odai
Propolis turi kelias potencialias naudas odai:
1. Turi gydomųjų sąvybių
Propolis, dar vadinamas bičių klijais, saugo avilius nuo bakterijų ir virusų. Jis turi priešuždegiminių ir antibakterinių savybių, kurios gali padėti mažinti skausmą ir skatinti žaizdų gijimą. Propolyje taip pat gausu fenolinių junginių, kurie veikia kaip antioksidantai ir gali turėti teigiamos įtakos nuo smulkių infekcijų iki lėtinių uždegimų.
2. Kovoja su spuogais
Propolis gali padėti kovoti su spuogais. Dėl jo priešuždegiminių ir antibakterinių savybių jis gali būti efektyvus šalinant spuogų priežastis. Natūralios propolio gydomosios savybės kartu su antioksidantais padeda išgydyti spuogus ir užkirsti kelią naujiems bėrimams. Tai puikus pasirinkimas jautrią ar į spuogus linkusią odą turintiems žmonėms, siekiantiems greito spuogų sprendimo be stiprių cheminių medžiagų.
3. Turi senėjimą stabdančių sąvybių
Laisvieji radikalai, susidarę dėl aplinkos taršos, pažeidžia odą ir silpnina jos struktūrą, todėl atsiranda ankstyvi senėjimo požymiai, tokie kaip raukšlės ir smulkios linijos. Propolis yra turtingas antioksidantais ir flavonoidais, kurie apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ir gali padėti kovoti su odos senėjimo padariniais.
4. Drėkina odą
Propolis odos priežiūroje yra populiarus dėl savo drėkinamųjų savybių, kurios gali padidinti drėgmės lygį sausose odos vietose. Polifenoliniai antioksidantai, randami propolyje, gali maitinti odą ir užtikrinti ilgalaikį drėkinimą. Be to, natūralios riebalų rūgštys, esančios propolyje, gali nuraminti net pačią išsausėjusią odą, todėl ji gali tapti sveikesnė ir atsinaujinusi.
5. Padeda sumažinti paraudimą
Įvairūs veiksniai gali sukelti odos uždegimą – tai gali būti reakcija į odos priežiūros produktus, oro sąlygos ar odos ligos, tokios kaip egzema ar psoriazė. Paraudimas dažniausiai yra uždegimo požymis. Naudojant propolio kremus, dėl jų priešuždegiminių savybių galima sumažinti uždegimą ir paraudimą.
Odos priežiūros produktai su propoliu
Šiuolaikinėje odos priežiūroje propolis dažnai naudojamas daugybėje produktų. Propolio galima rasti įvairiose odos priežiūros priemonėse: nuo kremų, serumų, losjonų iki kaukių, drėkiklių ir kitų produktų.
Kaip naudojamas propolis odai?
Kalbant apie propolio naudojimą odai, galite pasirinkti naudoti gryną propolio ekstraktą arba odos priežiūros produktą, kuriame propolis yra vienas iš ingredientų. Propolio ekstraktas paprastai yra labai švelnus, todėl jį galima tepti tiesiogiai ant odos.
Jei norite saugesnio ir labiau kontroliuojamo propolio naudojimo metodo, galite rinktis odos priežiūros produktus, kuriuose yra propolio. Tačiau visuomet rekomenduojama atlikti odos jautrumo testą prieš pradedant naudoti naują produktą ar ingredientą.
Jeigu turite itin jautrią odą, esamas odos problemas ar alergijas, prieš pradėdami naudoti propolį savo odos priežiūros rutinoje pasitarkite su dermatologu. Jie galės patarti, kaip geriausiai naudoti propolį.
Propolis gali sukelti šalutinį poveikį
Didžiausias galimas šio natūralaus ingrediento šalutinis poveikis yra propolio alergija. Yra tikimybė, kad gali pasireikšti alerginės reakcijos, tokios kaip sudirginimas ir patinimas, ypač jei turite daug alergijų arba esate alergiški bitėms ir bičių nuodams.
Propolio odos priežiūros receptai „pasidaryk pats“
Yra keli „pasidaryk pats“ propolio receptai, kuriuos galite pasigaminti namuose. Žemiau pateikiami keli paprasti receptai:
Propolio drėkiklis
Ingredientai:
2 šaukštai propolio ekstrakto
1/4 puodelio vazelino
- Ištirpinkite vazeliną dvigubame inde ant mažos ar vidutinės ugnies.
- Tada lėtai įpilkite propolio ekstraktą.
- Maišykite mišinį, kol ingredientai gerai susijungs.
- Nuimkite mišinį nuo ugnies ir nuolat maišykite, kol jis sustings.
Propolio veido kaukė
Ingredientai:
1 šaukštas bentonito molio
1 arbatinis šaukštelis medaus
1/2 arbatinio šaukštelio propolio ekstrakto
Vanduo
- Pradėkite nuo bentonito molio ir medaus dubenyje.
- Gerai išmaišykite, tada pridėkite propolio ekstraktą ir toliau maišykite.
- Lėtai pilkite vandenį, kol pasieksite norimą konsistenciją.
- Užtepkite pastą ant veido ir laikykite apie 15 minučių, tada nuplaukite šiltu vandeniu.
- Pabaigoje odą sudrėkinkite gausiu propolio kremu.
Bitės ne tik gamina skanų medų, bet ir propolį, kuris gali būti paslaptis, kaip pagerinti jūsų odos priežiūrą. Propolis turi natūralių antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Jis populiarus dėl to, kad padeda mažinti spuogus, drėkina neužkimšdamas porų, mažina paraudimą, raukšles ir smulkias linijas. Galimas šalutinis propolio poveikis apima alergines reakcijas, tokias kaip sudirginimas ir patinimas. Todėl svarbu pasitarti su dermatologu prieš pradedant naudoti propolį savo odos priežiūros rutinoje.
DUK
Ar galiu naudoti propolį ant veido kiekvieną dieną?
Taip, galite naudoti propolį ant veido kasdien, nes tai natūralus ir saugus ingredientas. Tik prieš tai būtinai atlikite jautrumo testą, kad įsitikintumėte, jog nesate jam alergiški.
Ar galiu maišyti propolį su retinoliu?
Taip, iš tiesų. Propolis padeda palaikyti odos drėgmę ir sumažina šalutinio poveikio, kuris paprastai pasireiškia naudojant retinoidus, pvz., pleiskanojimą ir odos sausumą, tikimybę.
Ar propolis gali padidinti kolageną?
Gali. Kai kurie tyrimai rodo, kad bičių propolis gali padėti skatinti kolageno gamybą jūsų odoje.
Ar galiu tepti propolį ant veido?
Taip, galite tepti propolį ant veido. Jame gausu antioksidantų, antibakterinių savybių ir naudingų maistinių medžiagų, todėl tai puikus ingredientas veido odos priežiūrai.
Propolis yra lipni medžiaga, natūraliai gaminama bičių, naudojant medžių ir augalų sakus. Sakai sumaišomi su bičių seilėmis ir medumi, kad būtų sukurtas vaškas, padedantis apsaugoti ir iškloti avilį.
Propolis dažniausiai padeda sumažinti spuogus, gydo, drėkina odą neužkimšdamas porų, mažina paraudimą, raukšles ir smulkias linijas.
Yra tikimybė, kad gali pasireikšti alerginės reakcijos, tokios kaip sudirginimas, niežulys ir patinimas, ypač jei esate alergiški bitėms ir bičių nuodams.
Dažniausiai propolio yra tokiuose odos priežiūros produktuose kaip kremai, drėkikliai, losjonai, serumai, veido kaukės ir tonikai.